SÜRÜCÜNÜN SEYİR DEFTERİ

Levent Şahin

Türkiye’de ilk kez yayınlanan bu eser; sürücülük mesleğine bir rehber ve temel kaynak kitabı olarak hizmet edecektir. Toplumda çok önemli bir görevi ifa eden sürücülerimizin meslek ile ilgili olarak bilgi edinebilecekleri ilk ve tek eser olması hasebiyle sektördeki son derece önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız bu eserle gurur duyuyoruz.

Mesleki yayıncılık açısından çok önemli bir kilometre taşı olan eserimiz inanıyoruz ki taşımacılık sektörünün sürücü eğitimi eksiğini giderme açısından çok geniş bir kesimin arayacağı ve kullanacağı bir eser olacaktır.

Ülkemizdeki eğitim anlayışındaki tuhaflıklardan birisi de ne yazık ki mesleki yayınların yeterince olmamasıdır. Daha doğru bir deyişle böyle bir alışkanlık da toktur. Oysa ABD’ye baktığımızda hemen hemen her konuda mutlaka rehber niteliği taşıyan eserler söz konusudur İşte bu eserin yazılmasının da temel gayesi budur.

Toplum içerisinden son derece önemli bir yer tutan sürücülük mesleğinin bilimsel bir şekilde ele alındığı ve bu mesleği tanıtacak, rehberlik yapacak bir kaynak eserin olmaması bizi bu yola itti. İyi ki de böyle bir eksikliği gidermek için hareket geçtik. Bu eserle birlikte aynı zamanda sürücülerimize hak ettikleri gerçek değeri de vermiş olacağımız gibi aynı zamanda araç kullanan tüm kesimlerin de işine yarayacak gerçek bir kaynak esere sahip olunacağı için de çok mutluyuz.

Eserin oldukça hacimli olması belki kitap okunmayan bir ülkede sorun olacaktır; ancak yazar bu eseri yazmak için yıllarını verdiyse sanırım proaktif bir okuyucu da okumak için gerekli zamanı kendiliğinden ayıracaktır.

Sevgilerimle.

Levent ŞAHİN

 

Levent Şahin tarafından yazıldı

Başa Dön