RENGİNİ BİL DENGİNİ BULURSUN

Levent Şahin

 

 

kitap_rengini_bil_sgmyazilim_son

 

Eş seçimini doğru yapmak için nelere dikkat etmelisiniz?

Kim kiminle evlenmeli, kiminle evlenmemeli?

Peki, ya arkadaş seçimini nasıl yapmalıyım?

Peki, iş işten geçti ama olsun ben eşimi seçtim onun kişilik yapısını nasıl daha iyi tanıyabilirim?

Çocuğumu nasıl daha yakından tanıyabilirim? Sınavlara hazırlanmasında ve meslek seçiminde nelere dikkat etmeliyim?

“Aşk ve iş yaşamında kişilik tipinin artıları ve eksileri nelerdir?” öğrenmek istiyorsanız tüm sorularınınız ve daha başkalarının da yanıtı bu kitapta.

Ayrıca hem kendiniz hem de diğerlerini anlamak için yazarın hazırlamış olduğu 45 soruluk yamacegitim Kişilik Çözümleme Testini  yaptığınızda  şaşmaz bir doğrulukla kişilik yapısını; rengini tespit edeceksiniz.

 Test yanıtlarınızı bilgi@yamacegitim.com e-posta adresine gönderebilir uzmanlarımızın testiniz  ile ilgili olarak bilimsel yorumlarını alabilirsiniz.

İnsan tutum ve davranışları binlerce yıldır gizemini koruyan ve üzerinde devamlı olarak araştırmalar yapılan son derece önemli bir husustur. Özellikle Psikoloji ve Sosyoloji Bilimi bu konuda yoğun çalışmalara sahne olmaktadır. Gerek birey gerekse de toplumların bir olay karşısında nasıl ve ne şekilde tepki verebileceklerini önceden kestirmek çok güç. Ne yazık ki çoğu zaman da olası değil gibi gözükmekte.

İşte bu noktada bireyin davranışları ve tepkilerini anlamak, bunu formüle etmek ve sosyal yaşamda toplulukları buna göre algılamak çok önemli bir konu haline geliyor. Oysa şöyle bir çevremize baktığımızda etrafımızda olan kimselerin birçok tutum ve davranış açısından birbirlerine benzedikleri, bazı hal ve hareketlerde de ayrıldıkları çok rahatlıkla görülebilir. İşte bu noktada dört farklı kişilik ve davranıştan söz edebiliriz. Bu da bize hem karşımızdaki bireyi anlamada hem de bireylerin oluşturduğu toplulukları anlama ve algılamada büyük kolaylık sağlar.

Kaldı ki, bu eserde yapılan sınıflandırma ve açıklamalarla ister eş seçimi olsun isterse arkadaş, iş ve dost seçimi olsun çok rahatlıkla kimlerle anlaşıp kimlerle de ayrılabileceğinizi kendi kendinize belirleyebilir ve böylece insan tutum ve davranışlarını kestirmede eskiye nazaran daha nitelikli ve doğru kararlar verebilirsiniz. Özellikle iş ve aşk yaşamınızda daha isabetli ve tutarlı kararları eserde anlatılanlar eşliğinde uyguladığınızda çok büyük doğruluk ve isabet oranı ile belirleyebilirsiniz.

Günümüzdeki iletişim kazaları ve anlaşmazlıkların da kökeninde hep bu birbirini anlayamama ve aslında tanımama hadisesi yatmaktadır. Özellikle insan davranışlarının önceden kestirilemez ve öngörülemez olması, iletişimin önündeki en büyük engel olarak karşımızda durmaktadır. Bu nedenle eserde yer alan “buz dağı” yöntemi bu karmaşayı ve sorunu ortadan kaldırmada değerli okurlara çok önemli ipuçları vermektedir. Hele hele iş aşk yaşamı ve eş seçimine geldiğinde burada anlatılanlar daha da bir önem arz etmektedir.

Başlıca dört kişilik olduğu ve bunun daha iyi anlaşılması için dört bilinen renkle (kırmızı, mavi, sarı ve yeşil) tasvir etmemizin amacı hem konunun daha iyi anlaşılması hem de tüm okurlara basit, sade ve anlaşılır olmasını sağlamaktan ibarettir. Özellikle aşk yaşamında bazı renklerin birbiriyle bir yastığa baş koyup bir ömür mutlu mesut yaşama becerisini gösterirken neden bir Kırmızı Yeşil birlikteliğinin daha en başından yanlış olduğunu bu eserde rahatlıkla bulabileceksiniz.

Herkesin birbirini daha iyi anlayacağı ve tanıyacağı bir dünya sanırım barış, esenlik ve huzurun da hakim olacağı bir atmosfer olacaktır.

Günün sonunda bir şey daha söylemem gerekirse bu eserde kiminle birlikte iyi bir çift olabileceğinizi söylemekle birlikte bir şeyi atlıyor; onu nerede bulacağınızı söylemiyoruz…

-Levent ŞAHİN-

KİTAP İSTEKLERİNİZ İÇİN

bilgi@yamacegitim.com e-posta adresinden bize ulaşabilir; kaç adet kitap istediğinizi belirterek,  taleplerinizi iletebilirsiniz. Whats App ulaşım hattımız: 0505 391 47 39

Kitap bedeli; 35,00 TL’dir. (Kargo ücreti alıcıya aittir.100 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücreti “yamacegitim yayınları”  tarafından ödenir) Toplu alımlarda özel indirim yapılmaktadır. 

Tüm ayrıntılar için, iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz. 

Okumanın ışığında buluşmak dileğiyle… Hayat Bir Sunumdur!

Banka Bilgileri:

Türkiye İş Bankası

Levent Şahin

IBAN:TR35 0006 4000 0016 2360 0018 59

Yukarıdaki IBAN numarasına 35 TL yatırmanız yeterlidir. Kitabınız size kargo ile gönderilecektir. Okuyucuların özellikle istedikleri kargo şirketi varsa e-postalarında belirtmeleri gerekecektir.

 

Levent Şahin tarafından yazıldı

Başa Dön