KİŞİLİĞİMİ KAYBETTİM HÜKÜMSÜZDÜR

Levent Şahin

anasayfa

Evrenin oluşumu ile ilgili teorilerimiz bize gösteriyor ki, kozmos çok çeşitli ve birbirinden bağımsız maddelerin, yahut da enerjilerin bir araya gelmesiyle oluşmuş gibi görünmekte. Yaşlı dünyamızın ise temel olarak dört element ile yoğrulduğunu düşünmüş ilk düşünürler.

Aristo bu elementlerin maddenin özü olduğunu bu maddelerin ise ateş, su, hava ve toprak olduğunu düşünmüştür. Ardından gelen onlarca, yüzlerce bilim adamı da bu görüşü desteklemiş, temel almış ve bu yönde çalışmalarına devam etmişlerdir.

Kaldı ki, Hipokrat bu maddelerden yola çıkarak insanın bu dört elementin etkisinde bir haleti-i ruhiyeye sahip olduğunu düşünmüştür. Sinirli insanların ateşe, sakin ve ılımlı insanların toprağa, neşeli ve melankolik insanların suya ve düzenli ve tertipli insanların da hava gibi olduklarına hükmetmiştir.

Günümüz çalışmalarına baktığımızda ise insanın kişilik yapısı ile kabul gören sistem bize birbirinden farklı en az 16 ayrı kişilik tarzının olduğunu göstermektedir. Haliyle bu 16 tarzı anlamak ve anlatmak kolay olmayacağı için biz bu eserde yine Aristo dönemine atıfta bulunarak bu 16 kişilik tarzını dört guruba kadar seyrelttik.

Aslına  bakarsanız toplumda yaşayan bizler hep karşı tarafı anlamak üzerine Batı kökenli ve biraz da kapitalist bir düşünce ile iletişim kurmaya çalışıyoruz. Oysa olması gerekn bu mu? Kişi kendini tanımak kadar arif olmaz diye atalarımız boş yere mi söylemiş?

İşte bu eserde önce kendi içsel yolculuğunuza çıkacak, kendiniz yeniden keşfedecek ardından çevrenizi ve etrafınızda bulunan diğerlerini şaşmaz bir kararlılıkla çözümleyeceksiniz. Bu size iletişimde çok ciddi bir avantaj sağlayacak.

Peki, ya aşk hayatınızda mutluluğu, uygun bir partneri, ideal eşi ve ruh ikizinizi neye göre belirleyeceksiniz? İş yaşamında patronunuz kim, yöneticiniz ne den bu şekilde davranıyor, müşteriler niçin böyle davranıyor? Daha pek çok sorunun yanıtını bu eserde bulacaksınız. Böylece iletişim gücünüzü hiç olmadığı kadar geliştireceksiniz. İddia ediyoruz, hem kendinizi hem de eşinizi daha iyi analiz edecek ve istediğiniz mutluluğu bu eserle elde edeceksiniz.

Kim bilir, belki de “bir kitap okudum, hayatım değişti diyeceksiniz. Neden olmasın.

Sevgiyle kalın…

 YAMACEGİTİM Eğitim, Bireysel Gelişim ve Danışmanlık

www.yamacegitim.com

info@yamacegitim.com

GSM: 0505 391 47 39

“Hayat Bir Sunumdur.”

ANTALYA/TÜRKİYE

Levent Şahin tarafından yazıldı

Başa Dön